Jumalateenistus

Kirik pühitseb pühapäeva kui iganädalast Kristuse ülestõusmise päeva. See on Issanda päev (ld dies dominica), mil kogudus tuleb kokku ühisele jumalateenistusele meenutama Kristuse ülestõusmisega saavutatud võitu patu ja surma üle. Evangeeliumi kuulutamises ning Kristuse ihu ja vere sakramendis on ülestõusnud Issand oma tõotust mööda ise oma rahva keskel, teenides ja toites teda oma andidega. Pühapäevad koos kirikupühadega annavad koguduse jumalateenistuselule iseloomuliku hingamisrütmi ja rikkaliku sisu.

Väljavõte EELK Jumalateenistuse Käsiraamatust „Liturgiline kalender“.

Nõmme Rahu koguduse vaimulikku elu on läbi aegade iseloomustanud väga hea osavõtt pühapäevastest ja pühade jumalateenistustest. Tee Jumala altari ja koguduse osaduse juurde on leidnud nii noored kui täisealised, lapsed ja vanad, nii need, kelle südamel on kurbus ja needki, kelle hing on rõõmust hõiskamas. Meie koguduse jumalateenistustele on eriliselt oodatud pered ja lapsed – on lapsed on suuremad saavad nad osa võtta  jumalateenistuse ajal toimuvast pühapäevakoolist, on nad aga pisemad, siis võivad nad paluda kirikuvanematelt mänguasju või joonistustarbeid, et olla oma pere juures ühises jumalateenistuse osaduses.

Nõmme Rahu kirikus, aadressil Võsu tn 5,  toimub jumalateenistus
igal pühapäeval kl 10.30 ja jumalateenistuse järel on kõik oodatud kirikukohvilauda meie kogudusemaja teise korruse saalis (va. suveaeg, mil kirikohv puhkab).
Jumalateenistuse raadioülekanded pühapäeviti kl 17.00 Pereraadio lainepikkusel 89.6 MHz., jumalateenistuste salvestused on järelkuulatavad meie kodulehelt.

Loe veel: