Motohooaja avamine Nõmme Rahu kirikus

06Motohooaja avamine Nõmme Rahu kirikus 6. mail kl 19

Rahu koguduse motopunt alustab hooaega
Autor: Jukko Nooni, Nomme Sõnumid

Eestis on mitu vaimulikku, kes vabal ajal motikaga sõidavad. Üks nendest on ka Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sander, kelle armastus mootorrataste vastu on ilmselt paljudele teada.

Sanderi eestvedamisel on juba paar suve koos käinud Nõmme Rahu motopunt, mis alustab mai alguses teist hooaega. Nõmme Rahu motopunt on väike seltskond koguduseliikmeid, kes kasutavad suviti igapäevase liiklusvahendina mootorratast. Üheskoos võetakse hooaja jooksul ette kaks-kolm ringreisi.

Mõte hakata üheskoos sõitmas käima tekkis 2014. aastal üsna juhuslikult. Ove Sander pidi minema Juuru kogudusse kaasteenima ja otsustas kohale sõita mootorrattaga. Ta rääkis oma plaanist paarile mehele ning kolme rattaga võetigi ette mõnus sügisene reis.

Eestis on ka mitu kristlikku mootorrattaklubi, kuid Nõmme Rahu motopunt end klubiks ei pea. Ühe motopundi liikme Marek Alveusi sõnul on ühiste sõitude eesmärk avardada silmaringi ja saada uusi tuttavaid ning tutvuda külastatava kandi ajaloo ja kogudustega.

«Eks võiks rohkemgi ühiselt sõitmas käia ning vahva oleks ette võtta ka pikem reis, kuid kõik on ajas kinni. Olemegi plaaninud praegu nii, et kui konkreetne pühapäev paigas, tuleme ratastega teenistusele ja siis pärast ringile. Õhtuks koju tagasi. Möödunud suvel käisime Lääne-Virumaal, sügisel Läänemaal,» rääkis Alveus.

Praegu moodustab motopundi väike seltskond, kuus ratast. Ove Sandril on retkedel kaasas olnud ka abikaasa ja tütar.

Marek Alveusi sõnul pole mootorratta mark või välimus olulised. «Meil kõigil on erinevad masinad. Üks koguduse liige arvas, et putitab oma Jawa ära ja tuleb sellega sõitma,» rääkis ta.

Reedel, 6. mail kell 19 alustab Nõmme Rahu motopunt palvusega uut hooaega. Motopundi tegemiste kohta saab infot Nõmme rahu koguduse kodulehelt www.nommerahu.ee või koguduse Facebooki lehelt.