Nõmme koguduse motoklubi valmistub hooajaks

Ehkki kevad on sel aastal ilusate ilmadega kitsipoolne olnud, on mootorratturid oma kaherattalised sõbrad katuse alt välja toonud ja esimesed sõidudki tehtud. Nõmme Rahu koguduse rüpes kogub hoogu kristlik motoklubi – sõpruskond, kes peab lugu ühistest retkedest vabas looduses.

Koguduse liige Marek Alveus on staažikas motomees, kes kilomeetreid neelanud nii Eestis kui ka kaugemal, temal on  grupis sõitmise võlud ja valud hästi teada. Koguduse õpetaja Ove Sanderi armastus mootorattasõidu vastu on samuti teada-tuntud.  Muide,  soojal ajal põristab nii mõnigi kirikuline Nõmmele pühapäevasele jumalateenistusele mootorrattaga.

Alveuse sõnul idanes  mõte koos sõitma minna, juba mõnda aega.  „Ja möödunud sügisel siinsamas kiriku ees leppisimegi kokku, et sõidame Juuru koguduse õpetaja Kalle Kõivu  ametisse pühitsemisele mootorratastega,“ meenutab ta. „Üks koguduse liige tuli veel ja nii me kolmekesi sõitsimegi.  Saime sellest sõidust nii positiivse emotsiooni, et otsustasime sel suvel rohkem koos sõita, kas mõne toreda õpetaja juurde või mõnd huvitavat hoonet vaatama.“

Üks ilus eesmärk on Nõmme motokristlastel sel suvel veel, nimelt võtta reisidele kaasa ja kinkida edasi uut motopiiblit „Plaan B“, mis lisaks pühakirjatekstile sisaldab  tunnistusi mitmetelt kristlikelt mootorratturitelt Eestist ja mujaltki. Raamatus on palveid eri juhtudeks ning 10 käsku.

Nõmme koguduse motoklubil on suveks esimesed sihid seatud – suvi tõotab mõndagi huvitavat. Marek Alveus kinnitab – kõik huvilised on oodatud!

 

Tiiu Pikkur

Fotol: Nõmme koguduse motoklubilistest on seekord pildile jäänud (vasakult): Marek Alveus, Ulvar Kullerkupp ning Liina ja Ove Sander. T.P.