Pühalauljatele huvipakkuvad sündmused

Pühalauljatele huvipakkuvad sündmused 2015. aasta teises pooles.

Loe ka www.psalmus.eu

Kompletoorium lahkunute mälestuseks Nõmme Lunastaja Kirikus

21.juunil 2015 kell 20.00 on taas võimalik mõelda meie igavikku kutsutud kaasteelistele. Ajakava 21. juuni õhtuks on järgmine: 19.30 sissejuhatus palvusesse; 20.00 kompletoorium; peale seda (ca 20.30) ringkäik kirikus. Kui keegi soovib, et tema lahkunud lähedasi palvusel meeles peetakse, siis palun sellest teada anda hiljemalt 19. juuni õhtuks aadressil eerik@ekn.ee.

Kirikupäev ja vaimulik laulupidu „Maarjamaa – isamaa“

4. juulil toimub laulupeo kontsert, mis eelmisel korral oli priima kavaga ja hästi ettevalmistatud. Ainus puudus oli kuulajate vähesus. Andkem oma panus. Vt. www.kirikupäev.ee.

Eine murul

9.-11. juuli 2015, Lääne-Virumaa, Vihula vald, Võhma küla, Oina talu.

9. juuli

Tulla võib alates 9. juuli pärastlõunast. Sellel päeval ja õhtul on vabakava, mis kujuneb aja edenedes. Võime minna ujuma, jalutuskäigule või lesida murul ja vahtida taevasse. Tore oleks, kui sellel päeval tulijad saaks kaasa võtta grillitavat kraami. Kell 21.00 – 21.30 Päevalõpu palvus ehk kompletoorium Ilumäe kabelis.

10. juuli

10.00 – 14.30: Retk loodusesse koos piknikuga – üksikasjad täpsustuvad. 14.30 – 16.30 Soljanka Oina talus. 17.00 – 17.50 Pühalaulu Kooli lahtine tund Ilumäe kabelis. 18.00 – 19.00 Vesper Ilumäe kabelis. Peale Vesprit on vabakava – teeme seda, mida rahvas soovib, näiteks läheme ujuma. Muidugi teeme lõket ja kärsatame sellel erinevat söödavat. Kui keegi soovib jääda veel üheks ööks, on selline võimalus samuti olemas. Kell 21.00 – 21.30 Päevalõpu palvus ehk kompletoorium – koht täpsustub. Transport Osalejatel tuleb leida transpordivõimalus. Oleks hea, kui autodega sõbrad saaksid aidata motoriseerimata kaaslasi.  Toitlustus ja osavõtumaks  10. juuli piknik ja supp on korraldatud. Kes tuleb 9. juulil võiks üht-teist kaasa võtta. Tore oleks õhtul lõket teha ja grillida. Kulude katteks korraldame kohapeal vabatahtliku korjanduse – Jumala abiga saame läbi. Ööbimine Piiratud arv inimesi saab ööbida majas, nii 9. kui 10. juulil – kaasa madrats ja magamiskott. Majja saavad ööbima need, kes kõige enne küsivad. Kui tulijaid on rohkem, siis tuleb kaasa võtta telgid. Kui registreerimine on lõppenud, annan täpsemalt teada. Registreerimine Palun kõigil registreeruda Eerik Jõksi e-postil eerik@ekn.ee hiljemalt 29. juuniks. Tulla võib nii üheks, kui kaheks päevaks – kaasa võib võtta sõpru ja sugulasi. Küsimustele saan igal ajal vastata e-posti teel. Kontakttelefon Oina talus alates 8. juulist 32 52 983

Pühalaulu laager Pöides, Saaremaal

29. juuli – 3. august laager Saaremaal, Pöides. Registreerimine ja täpsem teave Kalle Vilbastelt kalle.vilbaste@gmail.com.

Pühalaulu Kooli IV õppeaasta algus

10. september kell 17.30 Pühalaulu Kool; kell 19.00 IV õppeaasta (2015/2016) alguse Pidulik Vesper, millele järgneb kohvilaud keldris.

Pühalaulu Kooli regulaarsed kohtumised

Ka IV õppeaastal algavad Pühalaulu Kooli kohtumised igal neljapäeval (v.a. suured kirikupühad ning talve- ja suvevaheajad) Kaarli kiriku keldris kell 17.30. Vesper kirikus algab 19.00. Võimalik on tulla ka ainult vesprile, aga kohal peab olema hiljemalt 18.50 käärkambri ukse juures. Hilinejad kahjuks sisse ei pääse.

Konverents „Muusika valik kirikus“

Konverents toimub 23.-24. oktoobril Rakveres ja teemaks põnev küsimus muusika valikust kirikus. Täiendav teave Tuuliki Jürjolt: tuuliki4@hotmail.com.

Kohtumine isa Peter Allaniga Muuga Sadama Meremeeste Kodus

Eestimaad väisab taas Mirfieldi kloostri (Community of the Resurrection) munk ja College of the Resurrection rektor, anglikaani munkpreester Peter Allan. 16. novembri õhtul on võimalus temaga kohtuda ning mõtteid vahetada Muuga Sadama Meremeeste Kodus. Kohtumine algab Vespriga kell 18.00 ja päädib kompletooriumiga kell 21.00.

Konverents „Maarjamaa – ajaloo teadmusega eilsest homsesse“

Konverents toimub 17.-18. novembril 2015. aastal Tartu Ülikooli peahoones ja on üldhariv ning silmaringi laiendav igale inimesele. Soovitan soojalt! Täiendav teave: eerik@ekn.ee

Pühalaulu Kooli külastab isa Peter Allan

Pühalaulu Kool 19. novembril on pisut teistsugune kui tavaliselt. Alustuseks töötame pühalauluga nagu tavaliselt, et tutvustada isa Peterile meie meetodit. Peale seda peab isa Peter loengu oma kogemusest Pühakirja tekstide laulmisel. Vesper on nagu ikka kell 19.00 ja peale vesprit palume isa Peteril kommenteerida meie õppemeetodit ja meie peetud vesprit ning anda meile soovitusi edaspidiseks.

Pühalaulu Kooli lahtine tund Muuga Sadama Meremeeste Kodus

10. detsembril 2015 algusega kell 18.00 toimub Pühalaulu Kool Muuga Sadama Meremeeste Kodus, Lasti tee 4. Vesper kell 19.00. Kohtumine on ühtlasi meie talvevaheajale minemise pidu.

 

Pühalaulu ja kõikide Pühalaulu Kooli ettevõtmiste kohta saab teavet www.psalmus.eu või eerik@ekn.ee.