Motohooaja avamine Nõmme Rahu Kirikus

Mootorrattast ja sellega reisimisest Piiblis küll juttu ei ole,  kuid teel olemisest ja reisimisest on lugeda palju. Paljud, kes mootorratta on ostnud, on üsna varsti avastanud, et peale seda on kusagile liikumine ja teel olemine võtnud hoopis uue ning teistsuguse vormi ja olemuse. Olulised on mõlemad, nii matk kui kohalejõudmine.

Nautida iga  kilomeetrit rännakul, rõõmustada sinise päikesepaistelise taeva üle, piielda kahtlustavalt võimalikku kogunevat vihmapilve ja mõelda, kas vihmavarustus sai kaasa pakitud…, tunnetada tuule jõudu ja õitsva looduse lõhnapillerkaari, on lihtsalt suurepärane.

Tänaseks on kuidagi tekkinud tore olukord, kus Nõmme Rahu koguduses on liikmeid, kes kasutavad suviti ka igapäevase liiklusvahendina mootorratast. Muide, ka koguduse õpetajat võib suveperioodil näha pühapäeva hommikusele teenistusele tulemas kaherattalisega ja ei ole üldse tavatu, kui  kui pühapäeviti  seisab kirikuparklas neli-viis mootorratast.

Võibolla on see lihtsalt juhus, kuid meie usume Jumala tahtesse.

2014. aasta ühel sügispäeval tekkis Ovel mõte, et ta läheb Juuru teenistusele kaasateenima mootorrattaga ja nagu ikka, tuleb head mõtet jagada.  Kiriku uksel rääkis ta oma mõttest ka Priidule ja Marekile. Sellest sai üks tore ja mõnus sügisene reis. Juuru minnes oli päike kõrgel taevas ja õhutemperatuur oli septembri kohta ebaharilikult kõrge, vast lausa 20 kraadi. Õhtul tagasi tulles näitas termomeeter 5-6 kraad, no selline paras viimaste aastate jõuluilm.

Tulenevalt kogu päeva positiivsest emotsioonist, tekkis mõte sel sõiduhooajal leida kord kuus päev, mil sõiduhuvilised saavad koguneda ning sihiks on mõni tore vaimuliku töö tegijaga või hoopis oma lugu rääkiva kiriku külastus ning kindlasti mõnus piknik ja väike vaimulik mõttetera.

15. mail kl 18 toimub Nõmme Rahu kirikus seltskonna esimene kohtumine kus, õpetaja Ove avab meie hooaja palvusega ning kilometraaž saab avatud.

Oled oodatud.

Marek Alveus