Pühalaulu Kool

Pühalaulu Kool tuleb Nõmmele külla – seekordne kohtumine toimub 7. mail, kell 17.30 Nõmme Lunastaja kirikus, Õie tn. 8.

 

Pühalaulu Kool alustas tegevust 2012. aastal ja selle eesmärgiks on otsida Jumala palet Pühakirja tekstide pühaliku lausumise ehk pühalaulu kaudu. Tõelise pühalaulu keskmes seisab Maailma Päästja – Jeesus Kristus. Nota bene! Mitte õpetus Kristusest, mitte arusaamine Kristusest, mitte kujutlus Kristusest, vaid reaalne isik – hauast üles tõusnud ja surma ära võitnud jumalinimene Jeesus. Seepärast on Pühalaulu Kool õige koht neile, kes armastavad Jumala Sõna ja kellele Jeesuse Kristuse ligiolek on oluline.

Alustame Nõmme Lunastaja kirikus kell 17.30 lugemise ja laulmisega ning kell 19.00, peale poolteist tundi kestvat harjutamist, palvetame ühiselt keskaegsel liturgilisel traditsioonil põhinevat õhtupalvet. Õhtupalve ehk Vesper koosneb pea täies mahus Pühakirja tekstidest (väljaarvatud palvetekstid, mis on Pühakirja ümbersõnastused) ja toimub kõik lauldes.

Pühalaulu Kooli tulijatelt ei eeldata lauluoskust, eelnevat laulukogemust ega isegi mitte viisipidamist. Vanusepiiri ei ole. Ainsaks eelduseks on tulija soov süveneda Pühakirja tekstidesse ning avastada ja/või arendada endas pühalaulu annet. Issand on oma Pühas Sõnas käskinud: “Laulge Issandale uus laul!”. See tähendab, et laulmine – vähemalt mingil moel – peab olema kõigile jõukohane, sest Jumal oma armulikkuses ei pane inimesele raskemat ülesannet, kui inimene suudab kanda. Seepärast tuleb olla kannatlik nendega, kelle puhul meile tundub, et nad “ei pea viisi”. Pühalaul peab olema orienteeritud kõige nõrgematele, seega neile, kes kõige vähem laulda oskavad. Nad on meie jaoks väga oluline varandus. Kõik, kes on juba head lauljad, saavad eesõiguse olla nende teenijad. Kui keegi arvab, et ta on liiga hea laulja, et endast nõrgematega koos Pühakirja tekste laulda, siis kahjuks ei kõlba ta Pühalaulu Kooli õpilaseks.

 

Tulge siis kõik kaema, kuidas toimetab Pühalaulu Kool – uksed on valla kõikidele huvilistele alates 17.30. Vesper algab kell 19.00 ja kestab ca 50 minutit.

 

Eerik Jõks

Loe lisa www.psalmus.eu