Tule aita koguda toitu puudustkannatavatele inimestele üle-eestilistel toidukogumispäevadel 11. ja 12. detsembril!

Hea Toidupanga sõber!
 
Seekordsed talvised toidukogumispäevad on 8. ja 9. detsembril. 
Tule oma kohalikule toidupangale appi toiduannetusi koguma ning tee sellega heategu, nii saad aidata väga paljusid puudustkannatavaid peresid!

Registreeru vabatahtlikuks, et saaksime üheskoos aidata koguda kauem säilivaid toiduaineid! Ootame  toidukogumispäevadel 1200 vabatahtliku, kes aitavad kahe päeva jooksul toiduannetusi koguda. Toidukogumispäevadel tehtud eraisikute annetused on toimetulekuraskustes inimeste abistamisel alati olnud suureks toeks. Ka sel detsembril, jõulupühade eel, tahame koguda toitu nendele, kes seda väga vajavad.

Registreerimiseks on avatud keskkond osale.toidupank.eeKirja saab ennast panna üksi, samuti enda kokku pandud grupiga, näiteks sõprade, koolikaaslaste või kolleegidega (grupi suurus max 10 liiget). Vabatahtlike ülesanneteks on jagada kaupluse külastajatele flaiereid, võtta vastu toiduannetused ja valmistada toidukaup ette transpordiks kohalikku toidupanka.

Seekord osaleb toidukogumispäevadel 77 jaekauplust üle Eesti. Esindatud on järgmiste kettide poed: Coop, Maxima, Prisma, Rimi ja Selver. Infot teile kõige lähema osaleva toidupoe ja vahetuste kellaaegade kohta leiabregistreerimislehelt. Liitu meiega ja tee koos oma sõprade, pere või kolleegidega üks heategu, mis läheb korda paljudele inimestele! Sinu abi on väga vajalik ning kogutav toidukaup hakkab jõudma toimetulekuraskustes perede toidulaudadele juba kogumispäevadele järgneval nädalal.Mida tehakse vabatahtlikuna toidukogumispäevadel?
Toidukogumispäevade ajal on kampaanias osalevates kauplustes kohal Toidupanga punastes põlledes vabatahtlikud, kes

-jagavad toidupoe külastajatele sissepääsuväravate juures flaiereid ja infot toidu annetamise võimaluse kohta,
-võtavad vastu toiduannetusit ja
-aitavad kauba transpordiks ette valmistada. 

Vabatahtlikke juhendab vahetuse vanem, kelle ülesanne on sujuva töö organiseerimine ning mõnusa meeleolu loomine.

Poodides toimetame kahes vahetuses, mis kestavad 3-4 tundi. Esimesed vahetused algavad reedel kell 13.00 ja laupäeval kell 12.00, kuid on ka erandlikke kauplusi, kus vabatahtlikud alustavad varem või lõpetavad hiljem. Mõnes toidupoes toimub kampaania vaid ühel päeval. 

Vahetuse vanemaks?
Kui Sul on kogemusi vabatahtlike vahetusevanemana või soovi-tahet seda ülesannet enda peale võtta, palume kirjutada otse Liinale: liina@toidupank.ee. Vahetuse vanema roll annab sulle kindlasti hea võimaluse midagi uut õppida, ennast proovile panna ning ka teha veelgi suurem panus selleks, et aidata lastega peresid, kes on sattunud raskustesse.
 NB! Kui registreerusid vabatahtlikuks, kuid ei saa kohale tulla, palun anna sellest kindlasti ja koheselt teada aadressil info@toidupank.ee. Me arvestame iga inimesega, kes on lubanud, et osaleb.

Aitäh, et aitad meil aidata!